30.09.2014. Päev 3.


Kell 1.10
Esimese (teise) öö hotell on superluks olen väga rahul. See on niisamagi äge ja ilus, aga pärast ööd autos tundub eriti hea. Pluss vaheduseks on jube hea tunne ennast pestuna tunda. 

Lõpuks voodi! Foto: Minea

Hommikusöögi tegime täna (eile) kuskil Austrias. Keetsime putru ja mõned võikud kihnu leiva, sulajuustu ja vorstiga olid väga head. Väga maitsev. See on ka väga armas, et šoppamas käinud inimesed ka minu peale mõtlesid ja ühe tee paki kaasa võtsid.


Esimene mitteametlikult ametlik peatus oli Grazis skulptuuride pargis. Mõnusalt sürr, kui nii öelda saab. Aga kui ei saa, siis ma ütlen ikka, sest mulle meeldib nii. Palju huvitavaid, igavaid, loogilisi ja ebaloogilisi asju topitud kokku. Okei, okei, künkad ja hekid ikka eraldavad neid. Aga kogu see asi kokku oma loogilisuse ja ebaloogilisusega nägi pull välja, mulle meeldis. 


Autoportree ja sõbrapilt Mineaga 2in1.


Kadri sobiks skulptuuride parki suurepäraselt.Foto: Sulev

Foto: Sulev

Foto: Minea
 
See Eesti moodi skulptuur on moodustatud pärast pargist väljumist, et valmistada organism ette uuteks seiklusteks.

Muidu jõudsime löpuks Itaaliasse. Käisime Palmanovas. Minu esimene ettekanne sai kohe lupsti ära tehtud ja ka söögiga läks õnneks, kuigi esmapilgul tundus, et süüa ei saa, aga siis üks koht oli nõus meile seda ikkagi pakkuma. Mina võtsin seekord lasanje ja ei pidanud pettuma.


Foto: Kadri

Mu arust oleme suht geniaalsed ka. Meile toodi söögilauas laule mingid kollased paberid, mis pidid siis taldriku ja muude nõude alus olema, aga kuivõrd nõudega viivitati, otsutasime me neile hoopis sketsida.
Kell 8.18

Istume hotelli allosas ja mötleme, kas me peaks ja kas me oskame nüüd hommikust süüa, vöi äkki me peaks kedagi ootama. Nüüd on läinud 20 minutit üle aja ja ojee, tuli ka tädi. 


Kell 15.30

Söidame Padovast Veneetsia poole. Mul on seal ettekanne, juhhei. Ma muidugi oma ajapuuduses unustasin Veneetsia üldajalugu kokku klopsida. Mötlesin, et parandan selle vea Roadbooki abil söidu ajal, aga olles 2 löiku ära lugenud, siis... see vist hetkel edasi ei aita. Seega ma otsustasin lihtsalt oma mure blogile kurta. Padovas käisime kirikus ja botaanikaaias ja kuskil väljaku peal istumas ja veini seltsis sketsimas. Reisi esimene skets -done. Ürutasin kiire olla, 10 min minu jaoks päris hea aeg.
Näide jalgrattateest.

Selle puu juurde oli kirjutatud: do not touch!

Foto: Minea

Esimene skets.
Botaanikaaiast olid köik impressed. Vöi noh, vähemalt meie neljasest seltskonnast, kes me sinna läksime. Aga mina vist ei ole loodud taimi armastama. Okei, okei, nii hull asi pole ja ma ei saa öelda, et mul seal nüüd ei meeldinud, aga ma ei oskanud midagi erilist näha. Ilmselt on asi minus. Korraks tekkis üldse möte murule visata ja kuni teised tiirutavad kiriku torne sketsida, aga lootuses, et ma näen äkki miskit ägedat läksin kaasa. No osad asjad olid samas päris pullid ka ikka. 


Kirik oli omamoodi kogemus. Sellistlaadi kohas ma pole varem käinud. Ei oskagi selle kohta nüüd ausaltöeldes midagi öelda. Deep. Tume lagi kuldsete tähtedega, hele lagi kuldsete tähtedega, kullatud mosaiik, pilastrid, värvilised seinamaalid...


Kell 23.10

Söidame Veneetsiast ööbimiskoha poole- sama, mis eile. Aga nii, Veneetsiast. Algselt sinna jöudes olin ma täpselt nii excited kui ma olin sinna jöudmist oodates. Ma isegi ei tea täpselt miks, aga tundus, et see koht vöiks meeldida. Meeldis, väga. Algselt nagu ikka püüdsin hullunud turisti moodi köike pildistada ja vahelduseks ka telefoniga, et esimesel wifi olemasolul pilt Instagrammi laadida (no vb mitte päris esimesel...). Ja nii me ruttasime läbi linna kitsaid tänavaid ja treppidega sildu, kuni jöudsime Piazza San Marcole, kus ma tegin oma ettekande. Eelnevaist sündmustest oli pea juba parasjagu soe, nii et ma suutsin sinna parajalt lollusi vahele genereerida aga pöhiline sai räägitud. Vöinoh, nii pöhiline, kui mul see ettekanne valmistatud oli, sest seda tehes olin ma nii infos kui ajapuuduses parasjagu lost. Ma ei tea, kas üldse keegi samas kuulas ka seda väga, sest nad püüdsid samal ajal sketsides minust läbi vaadata, et see töeline vaade minuga rikutud ei saaks.
Ettekanne. Foto: Sulev

Pärast seda oli meil vaba aeg kaks tundi, kus siis meie kolmekesi Kadri ja Mineaga otsustasime postkaarte otsida ja muid suveniirilaadseid asju. Kohe önnestus hankida vajalikus koguses postmarke, teistel ainult Euroopasse, mul üks ka mujale maailma, pean nüüd aru saama, kust ma öige postkasti selle tarbeks leian. Edasi tsillisime käies siin seal suveniire ja käsitööd imetlemas. Ma olen vist sellest ajast välja kasvanud, kus mul igasugune suveniir sobib, jube pirtsakas olen. Valdavalt läheb käsitöö peale, aga kurja, mitte selle hind. Nii mul magnetid ostmata jäid, küll aga paar postkaarti. Löpuks kui kohtumiseni oli jäänud 40 minutit hakkasime Piazza poole liikuma. Me vähemalt arvasime nii, kus me kokkuvöttes käisime pole meil teada ja ilmselt ei saa ka kunagi. Igatahes GPS näitas, et me oleme sealt 250 meetri kaugusel, aga läbi millise augu sinna sisse saab polnud meil aimugi. Käisime siis ekseldes mitmeid ja mitmeid tänavaid ja nurgataguseid läbi, kuni 5 min enne kohtumise aega jöudsime Piazzale, kus 6 minutit hiljem ühines ka ülejäänud seltskond. Uus katsumus, leida süüa ja pääs auto juurde. Köndisime mööda köige algsemat tuntud teed, olles marsruudis kindlad tänu iga nurga taga kellegi mäluvälgatusele, et ta mäletab seda kohta, kuni olime kuskil, kus enam kellelgi midagi tuttav ei tundunud. Ja ka söögikohad hakkasid otsa löppema, isegi need kallimad. Olime otsustanud möistliku hinnaga tänavasööki süüa, aga viimane sobiv koht tundus juba liialt kaugel, et sinna naasta. Nii hoidsime suunda bussi poole, lootes, et päris näljastena me sinna ei jöua. Aga vöhemalt oli löbus. Koguaeg käisid geniaalsed naljad läbi. A'la stiilis, et me oleme seniilsed penskarid, kes oma hiilgeaegu meenutavad: 'Sulev, mäletad seda kohta siin, kui me siit mööda köndisime ja sa ütlesid mulle, et vaata Olja, siit saab jäätist ja ma vastasin, et ei, praegu ei taha.' Sellest on möödas 5 tundi ja ma pole vahepeal ikka süüa saanud...
Löpuks leidsime putka, kust saime omale pita kebabi. Pole küll päris kodukootud öhtusöök, nagu meil ööbimiskohas lubati ja hiljem lahti öeldi, aga röhk oli söögil. Isegi see väike coca pudel, mille eest ma andsin ära muidu liialt paljuna tunduva 2€ oli niivörd ahvatlev, et ei tekitanud selle soetamise osas pikemat mötlemist. 

Foto: Sulev

Köhud täis, läksime juba röömsamal toonil People Moverisse, sealt parklasse ja bussi. Nüüd on kell saanud vahepeal 23.45, vast jöuame poole tunni jooksul kohale.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar